Het kabinet-Schoof heeft op dinsdag 3 juni zijn ontslag ingediend bij de Koning. Op woensdag 29 oktober zijn er vervroegde verkiezingen voor de Tweede Kamer.
Totdat er een nieuw kabinet aantreedt, behandelen de bewindslieden in principe alleen de lopende zaken. Uitzonderingen zijn mogelijk. De Tweede Kamer bepaalt wat er wel behandeld wordt en wat niet. Onderwerpen die de Kamer niet wil behandelen, verklaart zij controversieel.
Op de agenda van de Commissies stonden bijvoorbeeld:
Voortzetting asbestleningenfonds - 25834-198
CD Circulaire Economie, w.o. vragen over het CMP
VRO: diverse aanpassingen bouwregelgeving zoals MPG instrument.
Inmiddels is bekend dat alle direct belangrijke dossiers voor de sloopbranche niet controversieel zijn verklaard door de Tweede Kamer. Dat laat onverlet dat de 'grote dossiers' zoals de stikstofproblematiek weer vertraging oplopen, hetgeen ook nadelig is voor onze branche.
De voortgang van de wijziging van het asbeststelsel zal door de Tweede Kamer niet worden geblokkeerd. Dit komt omdat het hier gaat om de implementatie van Europese regelgeving. Overigens heeft de implementatie al vertraging opgelopen.